Gladiators

Hokejové mužstvo Gladiators Trenčín vzniklo v roku 2013, súčasťou EUHL (Európska univerzitná hokejová liga) bolo tak od jej samého začiatku. Hlavným trénerom mužstva bol prvých päť rokov Marián Smerčiak, ktorého následne vystriedal ďalší bývalý hokejista a reprezentant Slovenska, a síce Branislav Jánoš.

V prvej sezóne 2013/2014 tvorili základňu mužstva hráči – študenti Vysokej školy manažmentu v Trenčíne, takže tím bol výsledkom práce spomínanej vysokej školy. Pred ďalším ročníkom sa však VŠM dohodla na spolupráci s ďalšou vysokou školou a to s Trenčianskou univerzitou Alexandra Dubčeka v Trenčíne, a tak si v druhom ročníku obliekali gladiátorsky dres už i študenti TnUAD. V zabehnutom trende pokračovali Gladiátori naďalej – v súčasnosti tak toto mužstvo funguje pod obomi trenčianskými vysokými školami.

Od roku 2015 Gladiátori spolupracujú s HK Dukla Trenčín a stali sa tak vôbec prvým účastníkom EUHL, ktorý sa dohodol na spolupráci s hokejovým klubom, ktorý má tím v najvyššej hokejovej súťaži na Slovensku. Hráči juniorského tímu Dukly nastupujú v drese Gladiátorov, čím získavajú ďalšie skúsenosti a to predovšetkým v hre proti starším hráčom. Rovnako sa spolupráca pretavila do cestovania rovnakým autobusom od spoločnosti DALITRANS – označeným nielen veľkým logom Dukly Trenčín, ale tiež značkou „Hrdí partneri“, pod ktorou sú umiestnené logá Dukly i Gladiátorov.

Cieľom mužstva Gladiators Trenčín je ponúknuť mladým hráčom – študentom príležitosť prepojiť vysokoškolské štúdium so športovou aktivitou a súčasne zvýšiť kredibilitu VŠM a TnUAD. Práve hokejové mužstvo Gladiators Trenčín môže byť jedným z dôvodov, prečo sa mladí ľudia rozhodnú študovať na spomínaných školách.

Tím Gladiátorov nemyslí avšak len na samotných hráčov, priestor pre realizáciu ponúka i ďalším študentom – dobrovoľníkom, ktorí sa podieľajú na chode zápasov a týmto spôsobom rozvíjajú svoje zručnosti. Môžeme teda hovoriť o možnosti duálnej kariéry, keďže mladí ľudia získavajú popri štúdiu i reálnu prax.

Hokejové mužstvo sa snaží pomáhať nielen spomínaným hráčom či dobrovoľníkom v rámci už uvedených možností, ale tiež ďalším. Už v prvom ročníku EUHL Gladiátori podporili Matúša Breznického, ktorý má detskú mozgovú obrnu, taktiež sa zúčastňujú spoločného darovania krvi, návštev detí v materskej škole, či darujú výťažok z dobrovoľného vstupného na zápas Trenčianskej nadácii.