Rektor Trenčianskej univerzity absolvoval tréning s Gladiators Trenčín

Ako už býva zvykom, na predvianočnom tréningu sa trošku upustí z tempa a hráči sa spoločne zabavia na ľade aj pri výmene pozícií. Trenčianski Gladiátori zopakovali túto tradíciu i tento rok a navyše medzi sebou privítali aj rektora Trenčianskej univerzity. Ako inak – vo výstroji a s hokejkou v ruke.

Na poslednom predvianočnom tréningu by ste v univerzitnom tíme Gladiators Trenčín len márne hľadali brankára Dávida Páleša vo svojej výstroji a medzi žrďami. Svoj post prenechal útočníkovi Samuelovi Šimkovi a on si užíval možnosť brázdiť po ľade. A že sa mu táto výmena rolí skutočne zapáčila potvrdzuje fakt, že „novému brankárovi“ uštedril hneď hetrik. Góly ale nestrieľal len on či ďalší spoluhráči, ale i samotný rektor Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne Jozef Habánik. „Som veľmi rád, že mi Gladiátori umožnili prísť si s nimi takto zašportovať. Dúfam, že som chlapcom na ľade veľmi nezavadzal a že som našu formáciu aktívne doplnil,“ pousmial sa rektor. Tešil ho nielen samotný tréning, ale i doterajšie výsledky Gladiátorov v EUHL (Európska univerzitná hokejová liga). Títo vysokoškoláci sú totiž na priebežnom treťom mieste. „Veľmi im chcem poďakovať za doterajšie výsledky. Verím, že sa im bude dariť i naďalej a že pôjdeme v playoff čo najvyššie. Už by sa patrilo priniesť do Trenčína nejaký ten pohár,“ rozosmial sa, „rovnako im ale prajem, aby sa im darilo i v škole. Často idú z ľadu rovno na skúšky, tak verím, že budú bodovať naplno aj na akademickej pôde,“ dodal Habánik.

Mužstvo mu ako vianočný darček, resp. ako poďakovanie za podporu venovalo dokonca zarámovaný veľký, spoločný plagát. Gladiátori si rovnako uctili a poďakovali aj Edite Hekelovej, rektorke Vysokej školy manažmentu. Obe tieto školy totiž zastrešujú spomínaný univerzitný tím. „Veľmi sme vďační školám, mestu Trenčín, Trenčianskemu samosprávnemu kraju a ďalším naším partnerom za ich podporu. Vieme, že bez nich by sme nefungovali a tým pádom by sme neponúkali mladým hráčom možnosť hrať hokej popri štúdiu. Naozaj sme veľmi vďační a veríme, že spoločnými silami to dotiahneme čo najvyššie,“ vyslovil generálny manažér Gladiátorov Lukáš Frývaldský.