Začína nadstavba EUHL, Gladiátori sa pobijú o miesto v playoff

_DSC4764

Tím trenčianskych vysokoškolákov pôsobí v Európskej univerzitnej hokejovej lige (EUHL) už piaty rok, teda od samotného vzniku súťaže. Doposiaľ ani raz nechýbal vo vyraďovacej fáze a bojoval o prestížnu Sekeráš Trophy, ktorá je pomenovaná po jednom zo zakladateľov ligy – Ľubomírovi Sekerášovi.

Kým v predošlých ročníkoch platilo, že do playoff išlo automaticky osem tímov, ktoré sa po základnej časti umiestnili najlepšie, tento raz sa pravidlá menili. Do boja o Sekeráš Trophy ide zaručene len prvých 6 mužstiev, ďalšie sa pobijú o posledné dve miestenky v nadstavbe. „Keby liga pokračovala v zabehnutých pravidlách, už by sme boli v playoff,“ pousmial sa manažér trenčianskeho tímu Peter Uher, nakoľko sa Gladiátori skutočne umiestnili medzi ôsmimi najlepšími. „Mužstiev do súťaže ale pribúda, menia sa pravidlá a celá EUHL sa, pochopiteľne, snaží napredovať. To, že sa musíme o miesto vo vyraďovacej fáze hry pobiť, je pre nás obrovská výzva. Reprezentujeme sami seba, naše mesto a taktiež školy, ktoré nás zastrešujú a vkladajú do nás nádeje. Urobíme všetko pre to, aby sme našich priaznivcov nesklamali,“ pokračoval.

Nadstavba v EUHL odštartuje už túto stredu 31. januára 2018 a to práve zápasom trenčianskych Gladiátorov. Na domácom ľade privítajú súpera z Plzne. „Plzeň je nepríjemným súperom, počas základnej časti sme u neho prehrali, a o to väčšia je naša motivácia ho zdolať. Ak chce byť tím úspešný, musí vedieť poraziť každého,“ odhodlane vyslovil Uher. „Dovolím si povedať, že to máme trošku ťažšie, keďže nie všetci naši hráči sú z Trenčína a nemôžeme tým pádom spoločne trénovať tak, ako by sme chceli. Pomáhajú nám chlapci okrem iných aj z dubnickej a púchovskej juniorky. Naše školy – Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka v Trenčíne a Vysoká škola manažmentu / City University of Seattle v Trenčíne – nedisponujú nazvime to „športovými odbormi“ a teda je tu náročnejšie budovať káder ako na univerzite, kde je fakulta telovýchovy a športu alebo možnosť študovať učiteľstvo telesnej výchovy. Niekoľko hráčov ale máme najmä na špeciálnej technike na TNUAD a na manažmente na VŠM/CityU. Rozhodli sme sa však bojovať a nenecháme sa zastaviť žiadnymi okolnosťami. Ak budeme mužstvu robiť dobré meno, možno práve ono bude čochvíľa tým hlavným lákadlom pre potenciálnych uchádzačov o vysokoškolské štúdium,“ dodal na záver trenčiansky manažér.