Gladiátori s titulmi

20068139_10209987958715373_1225438404_n

Kým na ľade bojujú o majstrovský titul, resp, Sekeráš Trophy, v škole vynakladajú silu, aby získali ten akademický. Vysokoškoláci z Gladiators Trenčín ukázali, že svoju odhodlanosť z hokeja dokážu presunúť aj na akademickú pôdu, a tak sa teraz môžu pýšiť úspešným ukončením bakalárskeho či inžinierskeho štúdia.

Myšlienka projektu Európskej univerzitnej hokejovej ligy (EUHL), a síce prepojiť šport so vzdelaním, sprevádza každého jedného hráča tejto súťaže. Tréningy a zápasy sa striedajú s prednáškami, učením a skúškami. A hoci sa môže na prvý pohľad zdať, že je to priveľká výzva stíhať sa venovať naplno hokeju i štúdiu, trenčianski Gladiátori sú dôkazom, že sa to dá. Len pred niekoľkými týždňami sa podarilo úspešne ukončiť štúdium fyzioterapie na Trenčianskej univerzite Alexandra Dubčeka v Trenčíne Filipovi Okuliarovi a stal sa bakalárom. Rovnaký titul si vybojoval aj Dušan Porubský, ten svoje úsilie musel ale vynaložiť na Vysokej škole manažmentu / City University of Seattle v Trenčíne. O krok vpred pred touto dvojicou je Štefan Vystavil, ktorý je už čerstvým inžinierom.

Okrem spomínanej trojice hráčov mal veľkú radosť aj víťaz kanadského bodovania EUHL v ostatnej sezóne Adam Haščič. Úspešne sa mu totiž podarilo zmaturovať na gymnáziu a od nového akademického roka bude študentom VŠM/CityU v Trenčíne. „Veľmi ma teší, že sa našim hráčom darí v štúdiu. Rozhodne si to žiada nemálo úsilia, keď chce byť mladý človek úspešný v škole i v športe. Naši chlapci ale ukazujú, že sú skutočnými gladiátormi a popasujú sa s každou výzvou. Som presvedčený, že štúdium na vysokej škole im nedalo len vytúžené tituly, ale ich tiež formovalo ako osobnosti, ktoré budú v živote úspešné,“ vyslovil manažér trenčianskych Gladiátorov Lukáš Frývaldský.

autor: Janka Danková